קבוצות ריפוי

קבוצות ריפוי

החסימות שבתוכנו

השנים הראשונות קריטיות לעיצוב הקשרים התודעתיים של האדם, רובנו חווינו בעיות כלשהן, אם ברמה של אלימות ובין ברמה של הצקות או התעלמות או שתילת אמונות מגבילות שקיבלנו מהסביבה. כל אלו גרמו לילד הפנימי שבתוכנו לגדל שיריון הגנה מפני כל אלה. שיריון שבמקרים רבים נשאר בתוכנו גם כשאנו מבוגרים.

החיים הם זרימה ואנו צינור שמאפשר את הזרימה הזו. רוב הכאבים והמחלות שלנו מקורם בחסימות פנימיות בתוכנו. חסימות אשר תוקעות את אותה זרימה. החסימות הללו מייצרות בתוכנו מלחמה פנימית שחלק אחד בנו מנסה נואשות להבין מה קורה וחלק אחר נאבק כדי למנוע מהרגשות האלה לצוף לפני השטח.

במקרים רבים אדם שחווה אובדן או טראומה משמעותית בילדות גורר לאורך חייו מערך שלם של תגובות ודפוסים מייצרי לחץ שעלולים להתפתח לכאבים בלתי פוסקים ומחלות שונות.

מה הפתרון?

בסיס הריפוי הוא להבין שמקורם של אותם חסמים הוא ברגשות מודחקים בעבר שלנו, כאשר מבינים זאת, יוצאים למסע של ריפוי פנימי של אותם חסמים. אותו ריפוי הוא אינטואיטיבי ומתרחש מעבר לאגו ולתודעה המותנית שלנו. שם אנו משחררים מהזירה של המחשבות וההיגיון ועוברים להתרחש בזירה הרגשית תחושתית.

ריפוי התודעה חושף בפנינו את האמת אודות טבעה האחדותי של המציאות. אחדות זו מתבטאת בעובדה כי כל דבר שקיים מתרחש במארג אינסופי של קשרים הדדיים התלויים אלה באלה, כלומר, שום דבר שקיים אינו נפרד, קבוע ובלתי תלוי. וזהו השער לריפוי.

טבענו האמיתי הוא נטול אגו. אותו אגו הצטבר בתודעתנו בעקבות העובדה שאנו חיים יום אחר יום מתוך השקפה אשלייתית שאנו נפרדים, קבועים ובלתי תלויים בכל מה שסביבנו. באופן זה האגו התמצק בתודעתנו וכיסה את האמת שעמוק בתוכנו אנו גם הוויה טהורה הריקה מקיום עצמי נפרד, קבוע ובלתי תלוי.

אודות המפגשים

המפגשים עוזרים לכל אדם לממש את הפוטנציאל האנושי הטמון בו באמצעות ריפוי התודעה. המפגשים מעודדים את התנועה העדינה מחיים מבוססי אגו והתניות תודעתיות שונות לחיים מבוססי חירות, צמיחה, אהבה ושלווה.

אנו מתמקדים בחקירה עצמית על מנת לגלות מי אנחנו באמת על ידי שחרורנו מהאגו הכוזב. כאשר משיגים מצב של קיום ללא אגו, אנו משתחררים מהניגודיות שבין "אני" ל "אחרים" וחווים את טבעה האחדותי והשלם של המציאות.

ידיעה עמוקה זו היא השער לאהבה שלא תלויה בדבר, שמחת ההוויה, טוב אבסולוטי ועוד איכויות של אתיקה אוניברסלית. בנוסף, איננו מוטרדים יותר על ידי כעס, קנאה, תחרותיות, שנאה ונפרדות.

כיצד שוש השתחררה מדיכאון עמוק שליווה אותה?

מבנה המפגשים

מבנה המפגשים הינו ספירלי המשלב לימוד של המעבר מאגו ונפרדות לאהבה ואחדות (המכונה גם "חוכמת העין"), יישומו בחיי היומיום ותרגול על בסיס שוטף (המכונה גם "חוכמת הלב"). כל מפגש כולל לימוד פילוסופי בעולמות תוכן שונים ומגוונים אשר נוגעים לחיי היומיום שלנו, דיונים פתוחים שמאפשרים להרהר על כל נושא ולראות איפה הוא פוגש אותנו בחיי היומיום שלנו ותרגולים תודעתיים שונים לרבות מדיטציה ותרגילי זוגות ליישום טכניקות חקירה עצמית וריפוי תודעתי ופיזיולוגי.

פרטים נוספים

המפגשים מתקיימים בסניפים שונים ברחבי הארץ ונערכים פעם בשבוע למשך שעה וחצי (21:45 – 20:15) בימים הבאים:

הלימודים הינם בעלות חודשית של 160 שקלים לחודש (העלות למפגש בודד הינה 75 שקלים).

*עלות זו אינה רלוונטית לקבוצות לימוד סגורות ו/או קבוצות של ארגונים שונים ו/או קבוצות אשר מוגבלות בכמות האנשים ו/או קבוצות אשר נמצאות מחוץ לאזור המרכז. 

מה כוללת ההצטרפות לקבוצה?

 • מפגש זום / פרונטאלי שבועי הכולל לימוד ותרגול
 • להיות חלק מקבוצה שעושה דרך של התפתחות יחד
 • קבוצת ווטסאפ סגורה למתן שיעורי בית, שאילת שאלות ושיתופים
 • מתרגל המלווה את הלימוד ויישומו בחיי היומיום
 • ליווי אישי עם עמוס חגי, לרבות פגישות תקופתיות
 • אזור אישי באתר הכולל הקלטות אודיו של כלל המפגשים, תכנים נוספים, מדיטציות וקורסי מבוא בוידאו.

שאלות ותשובות

אנו מרכזים עבורכם שאלות ותשובות עיקריות הקשורות למסלולי הלימוד שלנו (מעבר למידע שצוין לעיל).

מטרת המפגשים היא לרפא את עצמנו. המפגשים עוסקים בלחם והחמאה של הקיום האנושי וכוללים נושאים כמו כיצד להפחית רגשות שליליים, כיצד לשחרר מטענים רגשיים, כיצד להתמודד עם משברים בחיינו, כיצד לטפח רגשות חיוביים ועוד. 

לימוד בקבוצה יתרונות רבים כמו הליווי ההדדי בין חברי הקבוצה והתחושה של הליכה משותפת בדרך. עוד נקודה מאוד חשובה היא הדיונים המשותפים. אחד מכללי היסוד בלימוד הוא לייצר דיונים משותפים סביב נושאי עומק שונים, דיונים אלו הופכים את הסוגיות לצלולות יותר וכך קל יותר להשרישם בתודעה.

לכל אחת האיכויות שלה. על קצה המזלג, מדיטציית הריכוז מלמדת את התודעה איך ללמוד להתרכז באובייקט ספציפי ולטפח איכות של ריכוז והיכרות עם ההוויה שבתוכנו בעוד שמדיטציית ההתבוננות מאפשרת לייצר תהליכי עומק משני תודעה בהיבטים שונים בחיינו.

הלימוד הוא לימוד ספירלי. לימוד של חוק הסיבה והתוצאה יכול לקחת שנים רבות אם לומדים אותו רצוף. זה אינו הרעיון, הרעיון הוא ללמוד בכל מפגש חלק קטן מנושא מסוים, לראות איפה זה פוגש אותנו בחיי היומיום וליישמו הלכה למעשה באופן שייצר בנו שינוי תודעתי מתמשך.

כן. לכל קבוצת לימוד יש קבוצת ווטסאפ סגורה אשר בה מקבלים שיעורי בית והנחיות נוספות. בנוסף, ישנו קשר ישיר בין התלמידים למורה, לרבות מפגש אישי אחת לתקופה.

האזור אישי כולל הקלטות אודיו של כלל המפגשים על פי נושאי הלימוד של הדרך. בנוסף, כולל האזור האישי מגוון רחב של הקלטות אודיו ווידאו של משולש לרבות מדיטציות וקורסי מבוא שלמים.

הרשמה לניוזלטר

מלאו את הטופס, וקבלו עדכונים וחדשות:

  הרשמו לשיחת ייעוץ ללא עלות

  או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:

  הרשמו למפגש ניסיון בקבוצות ריפוי

  או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  דילוג לתוכן