סיפורי הצלחה

כיצד יואל ריפא את החסימות שלו ושינה את חייו מקצה לקצה?​

ואני מרגיש שהמון דברים השתנו בכל תחומי החיים, למדתי להכיר את עצמי, להעריך את עצמי, ולמדתי מי אני ואיפה אני עומד, מה אני רוצה ומה אני לא רוצה, ולמדתי להעביר את זה לסביבה שלי.

לפני שהגעתי אליך ההתנהגות שלי היתה מרצה אחרים, לרצות את הסביבה שלי, ולא הבנתי מה לא בסדר בי, ולמדתי להבין שהרצון לרצות נובע ממקום לא נכון, מתוך בעיות שהיו אצלי ופתרנו אותם, והיום אני פועל בצורה שמשרתת את האינטרסים של כולם ולא את האינטרס של לנסות לרצות משהו לא סגור אצלי. וזה מייצר לי שינוי עצום בחיים בכל יום.

במהלך היומיום מגיע בור, ואלה הבורות שאני הייתי נופל בהם, וממש שניה לפני שאני נופל בבור, כי הייתי רגיל ליפול כך במשך שנים, פתאום אני נזכר בתהליכים שעשינו, ואני אומר לעצמי הפעם אתה לא עושה את מה שעשית פעם, לא מתאים, לא יעבוד, הפעם אתה פועל אחרת.

זה כאילו אני מרים עצמי מהרצפה ואומר זה לא יקרה יותר. אני רואה פתאום מישהו חדש שנכנס פה לתמונה ומנהל לי את החיים והוא אומר לי אתה לא הולך לעשות X, אתה הולך לעשות Y כי אתה חדש.

אני חייב להגיד שזה מדהים, הייתי די סקפטי, כבר בשיחה הראשונה שלנו אמרתי לך שכבר ניסיתי הכל וכלום לא עבד לי, אבל זה היה די מדהים, מהר מאוד התחברת אליי והבנת מה קורה אצלי, שזה היה מדהים כשלעצמו, וזה נתן לי את המקום להיפתח ולפתוח את הדברים וזה היה פשוט מדהים, זה כמו חוויה רוחנית כזאת.

הרבה מאוד דברים היו בתת מודע שלי ואתה היית כלי שהצלחת להתחבר אליי, אחרי כל הטראומה הענקית שעברתי, ואתה פשוט הוצאת ממני את הדברים האלה וחיברת אותי.

אני לא האמנתי שתצליח לחבר אותי, כי כבר התייאשתי והפסקתי להאמין, בשבילי היית הכל בתהליך הזה, והבטחתי לך להתמסר והתמסרתי, אני שמח על זה וזה היה תקופה לא קלה, תקופה של מבחנים ולחץ בעבודה, ולהילחם ולהגיע בזמן, וכל בוקר לקום 10 דקות לפני הזמן ולעשות את התרגילים, זה היה קשוח, אבל ידעתי שזה שווה. זה השקעה בי וזה שווה.

חזרתי להרגיש המון דברים שהדחקתי אותם ובניתי חומות לא נכונות, אז חזרתי אליהם, וזה היה די כיף, הרעיון והידיעה שאני פותר את הדברים. מה שהכי אהבתי זה התחושה כל פעם מחדש כשיצאתי ממך ובמהלך השבוע ההתקדמות, התחושה המוחשית שדברים טובים קורים ומתפתחים בחיים וזה היה פשוט כיף, פשוט חוויה.

אני ממליץ לכל מי שרק חושב, לעבור את זה. אני מאמין שההשקעה הכי טובה זה להשקיע בעצמנו. אני מרגיש פשוט נס שהכרתי אותך ובזכותך החיים שלי פשוט השתנו. אני בנאדם אחר היום, פשוט כך. כיף לי שהכרתי אותך.

הרבה מאוד אנשים נוסעים עד הודו למנזרים בשביל למצוא מרפה לנפש, אני מצאתי את זה בישראל. אין לי איך להודות לך, מה שאני לא אתן לא, מה שאני לא יגיע לך לא יספיק."

כיצד מירי ריפאה את חייה ונולדה מחדש בגיל 65?​

חשבתי לוותר על זוגיות אבל אני מרגישה מחוזרת מאוד, ולא רק שאני מחוזרת, אני מרגישה שקיבלתי את החיים שלי במתנה. אני מרגישה הורמונלית בגיל שלי וזה לא קרה לי לפני כן. היום אני רק חושבת על אהבה, אני רק חושבת על המקום הזה שאני אמצא מישהו ואני מאמינה שאני אמצא.

בעקבות הטיפול שהיה לי עם עמוס כל החיים שלי גם השתנו, פתאום כל מיני רעיונות מבחינת עסקים, ספורט, חלומות, פתאום הכל נפתח לי. נרשמתי לריקוד ואני לא מפסיקה להתאמן, יש לי בראש כל מיני כיוונים מבחינה חברתית, אני לא מפסיקה להיפגש עם אנשים, ולא מפסיקה לבלות. זה פשוט מדהים, זה שינוי מטורף, ממש שינוי מטורף ואני ממליצה בחום. ממש כיף.

הרגשתי שלמרות שאני בגיל מבוגר אני לא מוותרת ואני רוצה להגיע לאדם כמו עמוס, ששמעתי עליו הרבה, ולהתחיל עבודה פנימית שתעזור לי לחיות את החיים שלי הרבה יותר טוב מפכי שהם היום.

בהתחלה שהגעתי לקליניקה הייתי סקפטית, לא האמנתי שדברים יקרו, אבל החלטתי שאני עושה את זה וזאת היתה חוויה ממש עוצמתית, עוצמתית בכל המובנים, עוצמתית מבחינה רגשית, עוצמתית מבחינה פיזית, הרגשתי שאני מקבלת כלים למקומות שהייתי חסומה.

הדבר שבאמת באמת נדהמתי בפגישה הראשונה שלנו, זה שבתקשור הראשוני שהיה, אתה פשוט עלית על הרבה דברים בחיים שלי שהם באמת היו חסומים. אפילו הגעת לגילאים מאוד צעירים, גיל 4, גיל 8, גיל 12, הצבא, והגעת לתחנות כל כך משמעותיות בחיים שלי שקרו לי שם דברים שגרמו לחסימות. מקרים שגרמו לכך שאני באיזהשהוא שלב ייעצר, פשוט החיים שלי נעצרו. ובתקשור איתך לאט לאט כל פעם שכבה אחרי שכבה התגלתה וזה היה מדהים, מדהים, מדהים. ואני הרגשתי גם שכל פעם פלונטר ועוד פלונטר ועוד פלונטר זה משתחרר, הדברים האלה משתחררים ואני מרגישה הקלה. מהפגישה הראשונה אפשר לומר את זה. אז זה מה שהרגשתי כשהגעתי אליך בפעם הראשונה.

כל פגישה זה גם סשנים, סשן זה תהליך שבו משחררים, משחררים דברים שתקועים, בהתחלה זה שנשמע לי כזה מאוד, לא הבנתי, איך דבר בכלל משתחחר, כאילו מה עמוס הוא קוסם? אבל כל פעם שעברתי תהליך כזה של סשן ועצמתי את העיניים, ונכנסתי לרבדים של הרבדים של העבר, הרגשתי שמשהו משתחרר, ממש ככה, משהו משתחרר והשחרור הזה הוביל אותי לעוד שחרור ועוד שחרור, כי סך הכל, החיים שלנו זה רבדים של רבדים של רבדים ואם משהו קטן תקוע זה פשוט עוצר, וזה העוצמה בסשנים של עמוס, השחרור הזה, הריחוף, ואני ממליצה בחום, ממש ממליצה.

כל פעם שהייתי מגיעה והייתי נמצאת בתהליך זה היה תחושה של ריחוף וזה היה עוצמתי עבורי.

אותך אני לא עוזבת עמוס כי לדעתי זה מתנה לחיים, לבוא אליך זה מתנה, פשוט. זה מתנה לנפש וזה פשוט בונוס. זה כיף לבוא אליך כי יש תוצאות.

אצל עמוס מקבלים ליווי צמוד, יומיומי ואפילו שעתי איך לעבור את המחלה, איך לקבל אותה ואיך להירפא ממנה. כיוון שאנו יודעים שמחלה זה נפשי, כשבאים לעמוס אז קודם כל הנפש מקבלת את התרופה, וברגע שהנפש מתרפאת אז גם הגוף מתרפא. אפילו מחלות קשות אפשר למצוא אצל עמוס פתרון, מחלה רגשית אפילו יחסים שעלו על שרטון.

לבוא לעמוס זה לבוא לבית, ממש ככה, אני חיכיתי כל שבוע לשעה שאני אפגש עם עמוס ואני אצא בריחוף, ואני מקרינה זאת לסביבה שלי, למשפחה שלי ולחברים שלי.

עמוס אתה אישיות, באמת, יש בך נתינה אינסופית. אתה בנאדם שכשמסתכלים עליך יודעים שאתה אמיתי, זה לא צביעות. וזה פשוט אמת לאמיתה. וכל מילה שיוצאת מהפה שלךזה פשוט עולם ומלואו. אתה מדבר כל כך ללב של הבנאדם ואתה נותן לו להרגיש שהוא האחד, היחיד והמיוחד."

כיצד אתי ריפאה את מערכות היחסים בחייה?​

מה שאהבתי זה שלהיות עם הפחדים שלי, להיכנס לשורש, להיות עם עצמי בשקט ולהיות עם המקום הכי עמוק שבי, להתחבר על ידי נשימות ספציפיות שלימדת אותי ואז אני מתחברת למקום הכי עמוק בתוכי וזה מה שמביא לי את הבטחון העצמי שלי."

כיצד איילה הביאה לחייה שלווה, קבלה ובטחון עצמי?

בתחילת התהליך שיתפתי שיש כל מיני דברים שמאוד מכעיסים אותי, שמרגיזים אותי, דברים שלא מתנהלים כמו שאני חשובת שהם צריכים להיות וזה מאוד השפיע עלי.

הבנתי בזכותך שכל בן אדם יש לו את הסיפור שלו מאחורי ההתנהגות שלו, ואי אפשר לדעת מה באמת הסיבות שגרמו לאותה התנהגות, אם זה מורה שמאחרת לצאת מחדר מורים לשיעור, או נהג בכביש שחותך אותי או בתור בסופר מישהו שפתאום מנסה לעקוף אותי.

הבנתי שהדברים הם לא כמו שאני תמיד חושבת ותופסת אותם, זאת אומרת שיש באמת לכל אחד את הסיבות שלו וכשהתחלתי לחשוב כך ופתאום לגלות דרך זה איזושהי אמפטיה, לא להיות סובייקטיבית, אלא באמת יותר אובייקטיבית, יותר להבין את הדברים וגם אם לא להבין, לקבל אותם,

אז אני חייבת להגיד שזה מאוד תרם לשלווה שלי, לרוגע, ליחס שלי גם לאחרים, כי ברגע שאני מקבלת את זה, אני נחמדה יותר לאחרים, אני פחות כועסת. אני מרגישה שאני יותר שמחה. תמיד אני מרגישה שהייתי שמחה, אבל היום אני מרגישה שאני יותר שמחה.

אפילו אמרו לי שכשאני מגיעה, מרגישים ממני יותר אור, יותר שמחה, שאני מאירה יותר כשאני מגיעה וזה עושה לי טוב, כי זה אומר שמה שאני מרגישה בפנים גם מופץ החוצה, וזה מה שאני רוצה.

ואני מרגישה את זה גם בכיתה עם הילדים וגם בבית וגם בחדר מורים ועם החברים וטוב לי, טוב לי עם זה.

למה הגעתי אליך? במהלך חיי הבוגרים הרגשתי צורך כל הזמן להתפתח, לטפל בכל מני דברים שהציקו לי בעצמי. לאורך השנים קראתי ספרים שעסקו במודעות, באושר, ברוחניות, בחשיבה חיובית ועוד. התנסיתי בטיפולים אצל מטפלים שונים, שמעתי הרצאות כל מני תחומים, כך גם הגעתי להרצאות שלך למעשה.

הרגשתי שהדברים שאתה אומר והדרך שבה אתה מפשט אותם, מתאימים לי. רכשתי את הספרים שלך, המשכתי להאזין לסרטונים ויום אחד גם עזרתי אומץ והתקשרתי לתאם שיחה, אחרי השיחה הרגשתי שאני מעוניינת להמשיך, למעשה להתחיל בתהליך אישי עמוק יותר, ומה שהיה חשוב לי בעיקר זה לעבוד על הביטחון העצמי שלי ולמצוא שלווה בתוכי.

קודם כל אהבתי את הדרך שבה אתה מציג את הדברים, דרך של קבלה, של אהבה, של הכלה. להבין שהכול בסדר, הכול מדויק, לקבל את השינויים שקורים בהבנה, באהבה. להרגיש איך אני מתפתחת תוך כדי תהליך, באמת להבין שהדברים מדויקים וזה משהו שהולך איתי כל הזמן, בכל מקום.

קודם כל החוויה שלי התחילה מעצם הנסיעה אליך כי אני גרה בקריות וזה היה מן מבצע כזה שבועי, להגיע למרכז, רכבת, אוטובוס, רכב, כל מיני. וזאת הייתה חוויה בפני עצמה, שבמהלך החוויה הזאת גם למדתי על עצמי המון דברים ותוך כדי הלמידה והשיחות איתך הגעתי לתובנות גם בזמן האיכות הזה שהיה לי עם עצמי וזה היה זמן מעולה.

בפגישות שלנו הרגשתי שתוך כדי שיחה איתך, השאלות ששאלת, באמת עולות בי כל מיני תובנות על כל מני דברים שכנראה היו בפנים, אבל לא הגיעו למודע אצלי. נקודות המבט שהראת לי, תרגילים שעשינו, הטיפול דרך הדמיון המודרך, המדיטציות, כל הדברים האלה ביחד הרגשתי שהם עזרו לי מאוד.

התחלתי לראות את הדברים באמת אחרת קצת כאילו לפתוח את העיניים ולהבין את הדברים קצת אחרת וזה עשה לי טוב.

אני חושבת שזה לא תמיד פשוט, אבל אני חושבת שאם כבר רוצים באמת לעשות את התהליך אז זה שווה לעשות אותו, כי זה סימן שהגענו למקום שאנחנו מרגישים שאנחנו צריכים לעשות את זה, צריכים לעשות את השינוי הזה וגם אם זה לא תמיד קל, זה שווה את זה.

וזה משהו שנשאר איתך אחר כך לתמיד ולכן זה חשוב."

כיצד אתי ריפאה את מערכות היחסים בחייה?​

אפשר לראות תוצאות ממש מיידיות, זה עובד, זה מגיע לשורש הבעיה ופותר אותה וגם בנוסף לזה יש לזה השלכות לדברים אחרים, זה עוזר לי במישורים אחרים בחיים. זה עשה לי שינוי כל כך קיצוני וכל כך מהיר. זה משנה את החיים מקצה לקצה.

הטיפול בצורה מאוד עדינה, דרך דמיון מודרך ודרך מדיטציות, חוזרים איכשהוא לעבר, רואים איפה שורש הבעיה והחוויה והטיפול כל כך עדין, שיום למחרת כבר התחלתי להרגיש הרגשה אחרת ממה שהרגשתי יום קודם, משהו נפתח בי. פתאום הרגשה של שמחה, ללא דיבורים וללא משהו שהוא אגרסיבי, ללא דיבורים וללא חפירות יותר מדי, מאוד נעים, מאוד זורם שההרגשה אחר כך היא וואו. הרגשתי ממש למחרת את השינוי מהטיפול.

התחברתי אליו מהרגע הראשון, הרגשתי שאני יכולה לסמוך עליו, ידעתי שאני בידיים טובות, הוא השרה עליי בטחון ושאני בדרך הנכונה ושזה אפשרי וזה היה ממש מאוד מאוד בצורה מאוד מיידית השינוי חל בצורה מיידית."

כיצד אלי ריפא את טראומות הילדות שלו?

כיצד רונית הפסיקה סוף סוף את הגמגום שלה?

זאת אומרת שהייתי כמו שאני אומרת "נתקעת וכאלה" והיום כמו שאתם שומעים, הכול בסדר. היום אני בעצם מדברת שוטף וזה שינה לי לגמרי את כל החיים. הביטחון שלי במקום אחר, הרבה יותר טוב, וזה מקדם אותי הלאה בכל מקום שאני נמצאת בו, והכול השתנה."

כיצד חן השתחרר מדיכאון עמוק שליווה אותו שנים?

ואתה מגלה בעצמך כוחות שלא ידעת שיש לך, ואתה מצליח לפרוץ קדימה הרבה יותר מהר והרבה יותר בקלות מאשר חשבת. זאת אומרת הרבה שנים בזבזת זמן בלחשוב שאתה לא יכול להתגבר על מה שמגביל אותך, ואז אתה פתאום מגלה שהכוח נמצא בידיים שלך. 

תוך פחות מחודש, חודשיים פשוט מאוד כל החיים שלי השתנו, ממקום של בלבול והיעדר תקווה וסימני שאלה , פתאום אני מצאתי את עצמי יותר מאמין בעצמי, יותר בוטח בעצמי, יותר מבין מי אני ומה אני רוצה להשיג בחיים. שקט שחיפשתי אותו בכל מיני מקומות  הצליח סוף סוף לחלחל לחיים שלי, אני מרגיש שמקומות של חרדה ופחד עזבו אותי ומקומות של אמונה ותקווה נכנסו לחיים שלי."

כיצד הפריחה של רבקה נעלמה? וכיצד היא ריפאה את יחסיה?

"אחד הנושאים הקשים שהתמודדתי איתם זה טיפול בהוריי. אני בת יחידה, הורים קשישים וצף לי המון המון כעס, עבר לא פשוט כל כך והרגשתי קורבן, הרגשתי כעס, הרגשתי מרירות, הרגשתי באמת קשת של רגשות מאוד מאוד קשים שהקשו עלי לעשות את הדברים היום-יומיים שהבנתי שאני צריכה לעשות אותם. אני חושבת שזה היה אפילו אחרי המפגש הראשון או השני כאילו, משהו נפתח. משפטים מסוימים שאמר לי עמוס פשוט הפכו אותי מקורבן מטפל, שכועס, שמריר, שמתחשבן, לתחושה של זכות גדולה לעת זקנה של הורי לטפל בהם. וזה פשוט, אי אפשר לתאר את ההרגשה. אני מרגישה היום באמת המון אהבה, לא רק קבלה, אלא המון המון אהבה כלפי הורים שלי."

כיצד שמעון התחיל סוף סוף להעריך את עצמו ולשנות את חייו?

גם אם יש תקלים אני מתנהל נכון יותר בסיטואציה, ולא יוצא מהכלים ועושה בלאגן ובורח כמו שהייתי עד היום. אני מקבל, שומע את הדברים, הולך הביתה, חושב עליהם, ואם אני חושב שהם טועים אז אני בא ושם את הדברים על השולחן ואני אומר להם חברה אתם לא צודקים, והם הולכים עם זה אחרי זה ואז הם באים אליי ואומרים לי וואלה אתה צודק.

אי אפשר להסביר את הטיפול הזה במילים. אני מרגיש את זה עליי, על עצמי, בפנימיות שלי. זה תהליך שאי אפשר להסביר אותו במילים, צריך לעבור אותו כדי להבין מה התוצאה שלו, כי אם אתחיל לדבר אגמור את השיחה הזאת עוד חודשיים.

דברים שעברתי בתקופה האחרונה, אם לא אתה והטיפולים, לא הייתי יודע איך אני עובר אותך. עם ההכוונה שלך, אתה באמת שמה. אתה בתהליך יותר ממני. אתה באמת נותן את כל כולך, ועושה הכל, אתה רוצה את זה יותר ממני והבנאדם מרגיש את זה, ובגלל זה כל כך התמדתי בתהליך, כי אני אומר עמוס רוצה את זה יותר ממני אז מי אני שאזלזל בזה. אף פעם לא הצלחתי להתמיד בדברים ופה באמת הרגשתי שבאמת עמוס בא ויושב ואיכפת לו והוא באמת רוצה שאני יצליח וזה דבר שהוא הכי חשוב, וזה מעל הכל.

אחרי כל טיפול יצאתי ממך והרגשתי שבא לי לטרוף את העולם, הרגשתי שאני יכול לעשות את זה, עזוב מה שבא לי, גם לפני זה היה בא לי אבל לא הרגשתי שאני יכול לעשות את זה, היום אני כן מרגיש. היום אני יותר מרגיש שלם עם עצמי.

אין מה להתלבט, כאילו אם הייתי מליונר והיית אומר לי שזה עולה מיליון שקל גם מיליון שקל הייתי שם על זה, הכסף לא אישיו, איך אומרים המטרה מקדשת את האמצעים, אז זה המטרה מקדשת את האמצעים, בלי צל של ספק."

הרשמה לניוזלטר

מלאו את הטופס, וקבלו עדכונים וחדשות:

    הרשמו לשיחת ייעוץ ללא עלות

    או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:

    הרשמו למפגש ניסיון בקבוצות ריפוי

    או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    דילוג לתוכן